Petr Hrubý po dvou letech opět na kulturistickém pódiu

09. 12. 2015 -

Profesionální trenér Olympijského střediska vzpírání v německém Chemnitzu se po dvou letech tvrdého tréninku pod vedením Petra Weinlicha z Karlových Varů rozhodl prodat to úsílí a dřinu v letošní podzimní sezóně 2015.

[Text: Petr Hrubý] Prvním závodem 18. října, jakožto kontrolním startem, jsem si vyjel na mezinárodní závod Internationale Deutsche Meisterschaft asociace WABBA v německém Alzey. Hned v tomto závodě jsem zvítězil ve dvou kategoriích, a to v kategorii Athletik II a v kategorii kulturistiky Body Small do 168 cm. Příprava ale směřovala k listopadové sérii závodů asociace NAC. Prvním takovým závodem byl mezinárodní závod v Berlíně 7. 11. 2015 Internationale Ostdeutsche Meisterschaft, kde jsem kategorii Athletik II taktéž vyhrál a tím se nominoval na mezinárodní mistrovství Německa - “Internationale Deutsche Meisterschaft ” v Magdeburgu, které se konalo dva týdny poté - 21. 11. 2015.  Na tento závod jsme se s Petrem Weinlichem připravovali jako na vrchol, protože to byl nominační start na nejvyšší soutěž Mr. Universe (mistrovství světa). Takže jsme podle plánu připravili mé tělo do nejlepší formy sezóny a mezinárodní mistrovství Německa jsem díky tomu celkem s přehledem vyhrál a zajistil si tím nominaci na Mr. Universe, konané 28. - 30. 11. 2015, tedy právě minulý víkend, v německém Hamburku. Zúčastnit se Mr. Universe byl můj dávný dětský sen díky obrázkům Arnolda Schwarzeneggera někdy v 80. letech.

Na Mr. Universe jsme vyrazili s mou ženou a kamarádem, občasným tréninkovým sparing partnerem a několikanásobným mistrem světa Dietmarem Hauboldem, z německého Chemnitzu. V pátek 28. 11. byla prezentace závodníků do 20 hodin. Po dlouhé stresující cestě, kdy jsme stáli dvě hodiny v zácpě, jsme v 19 hodin dorazili včas na prezentaci. Tam jsem ale zjistil, že je už i vážení, s čímž jsem nepočítal a směřoval to až na sobotu. Nevěděl jsem, jestli budu už v pátek mít dostatečně nízkou váhu, ale protože jsme s Petrem chtěli být ještě ostřejší a vyrýsovanější, tak jsem měl váhu i o den dřív dobrou, tedy pomyslně až do té doby, než došlo na měření výšky postavy, tam mi totiž naměřili skoro o dva centimetry méně a bylo to ztracené, protože bych musel tím pádem vážit o další dvě a půl kila méně, pokud bych chtěl startovat v mé kategorii Athletik II - co teď? Ani do druhého dne bych to nezvládl shodit, protože jsem byl už vysušený jako troud. Protože jsem samozřejmě za každou cenu chtěl stát na pódiu Mr. Universe a závodit, musel jsem přejít do jiné kategorie, a to do kategorie kulturistiky. Tak trochu zklamán jsem se přihlásil v kategorii Body IV do 166 cm, což pro mě s mou atletickou kategorií nebylo moc povzbuzující.

Závod začal v sobotu v 9 hodin focením německého reprezentačního týmu NAC, za který závodím. Od 9:30 se rozjel až do půlnoci trvající, velice dlouhý a náročný den. Všechny kategorie byly obsazeny 20 - 30 závodníky. Když konečně svolávali mou kategorii do zákulisí, kde jsem poprvé poznal své "soupeře", zůstal jsem chvíli stát a s pootevřenými ústy pozoroval a obdivoval ty obrovské kulturistické postavy, se kterými jsem se nemohl v žádném případě rovnat. Ale i tak jsem se s nimi pustil do boje a sázel na svou vyrýsovanost, symetrii a prodával vše, jak se dalo. Po prvním a druhém porovnávání jsem od přítomných sklidil spoustu pochval a údivu ke skvělé symetrii a vyrýsovanosti. Tak jsem si začal pohrávat s myšlenkou probojovat se do dalšího kola, tedy do finálové šestky. S tímto cílem jsem vlastně na Mr. Universe jel - v kategorii Athletik II se dostat alespoň do top finále, dostat se do něj i v neplánované kategorii Body IV by byl přece ještě větší úspěch.

Po dlouhé 5hodinové pauze jsem stál opět na pódiu, vyvolávali čísla postupující do finále. Zaznělo též číslo 282 - mé číslo, bylo to skvělé. Následovalo hned vystoupení s volnou sestavou na hudbu, poté porovnávání a hned vyhodnocení. Cíl být ve finále byl splněn, takže jsem nemohl být horší jak šestý, byl jsem už teď spokojený. Při vyhlašování od šestého místa překvapivě nezaznělo hned mé jméno. Nakonec si z Mr. Universe 2015 v Hamburku přivážím skvělé 5. místo. S tímto výsledkem jsem velice spokojený. Jediné, co mě trochu trápí, je fakt, že jsem nezávodil v mé kategorii Athletik II. Kdo ví, jak jsem mohl dopadnout tam, ačkoliv jsem mohl být i horší. Můj kamarád Dietmar toto Mr. Universe v kategorii Athletik opět vyhrál, takže jsme alespoň část cesty domů s sebou tu vítěznou sošku mistra světa vezli.

Protože jsem se připravoval s vašimi produkty Survival Nutrition Supplements, chtěl bych vám tímto poděkovat za kvalitu těchto produktů. Jsem rád, že jsem tuto přípravu postavil právě na Survival produktech, se kterými mne podporuje Petr Weinlich.