Talentovaný oštěpař Kryštof Kozač se stává novým členem Survival týmu!

16. 05. 2018 -

Mladý talentovaný sportovec, jehož sportovní kariéra začala baseballem, od kterého plynule přešel k oštěpu. Osmnáctiletý Kryštof Kozač se věnoval dvanáct let aktivní kariéře baseballu v pražských Eagles. Již od mala nasbíral se svým týmem několik úspěchů a v průběhu let také vybojoval cenné republikové tituly. Pravidelně hrával v národních výběrech, zúčastnil se několika Mistrovství Evropy, kde nejlépe skončil se svým týmem druhý v roce 2014. Byl i na Mistrovství světa v Mexiku a dvakrát reprezentoval Česko i na Světové sérii nejvetší organizace PONY (Protect Our Nation's Youth), která zaštiťuje mládežnické turnaje. Hráli zde za Českou akademii jako vítězové evropské kvalifikace. I zde se prezentovali jako doposud nejlepší evropský výběr v historii.

Od 6. třídy dělal společně s baseballem také atletiku, která ale pro něj nikdy nebyla takovou prioritou, nicméně dosažené úspěchy v oštěpu ho přesvědčily o opaku. Na Mistrovství republiky obsadil v juniorské kategorii 3. místo, stejně tak jako v roce 2017 v dorostencích. Na Mistrovství mužů a žen se mu povedlo probojovat do finále, ve kterém obsadil 8. místo. Na mistrovství ČR "U22" dokonce získal stříbrnou medaili!