Survival podpořil oddílovou soutěž tělocvičny CrossFit Commited ve vzpírání

17. 12. 2015 -

V CrossFit Committed, největší crossfitové tělocvičně v Praze, proběhly v sobotu 5. prosince 2015 oddílové závody ve vzpírání, do kterých věnovala ceny značka doplňků sportovní výživy Survival. Soutěžilo se v předvánoční atmosféře a disciplínou byl klasický vzpěračský dvojboj, tedy trh a nadhoz. Na přípravu, průběh i vyhodnocení dohlíželi oddílový trenér Aleš Palička a dlouholetí aktivní vzpěrači Jiří Brodský a Andrej Beran.

V mnoha směrech se jednalo o unikátní událost, která není významná z pohledu své velikosti či počtu závodníků, ale především tím, kdo se účastnil, v jakých disciplínách se soutěžilo a kde se celá událost konala.

Výjimečnost tkví v tom, že to nebyli vzpěrači, kteří závodili, ale crossfiteři, a že závod samotný se odehrával v crossfitovém gymu, který svým vybavením byl naprosto dostačující, jak k provedení soutěže, tak k přípravě a rozcvičení závodníků. Navíc to nebyli pouze závodníci, soustavně se připravující na maximální výkony, ale i běžní cvičenci. Největším přínosem je právě to, že CrossFit popularizuje vzpírání jako jednu ze svých základních disciplín a otevírá jej pro širokou veřejnost.

Před zahájením samotného závodu byla provedena názorná ukázka správného provedení trhu a nadhozu. Závodníci tak měli šanci zhlédnout nejčastější příčiny neplatného pokusu, jakými jsou dotlačení, dotknutí loktu kolen, rozhoupání činky apod.

Zkušení vzpěrači Jiří Brodský, Andrej Beran, ale i vedoucí závodu Aleš Palička byli i nadále závodníkům k dispozici a provedli je rozcvičením před závodem a poradili, jakou zvolit počáteční zátěž činky. Každý měl vyhrazeno pět závodních pokusů na disciplínu oproti klasickým pravidlům, kde jsou povoleny pouze tři.

Za kvalitní suplementaci pro vítěze jednotlivých kategorií děkujeme značce Survival.