Kamil Bubeníček stanovil nový národní rekord v bench-pressu!

30. 05. 2017 -

Kamil Bubeníček se 29. dubna 2017 a 12. května 2017 zúčastnil Mistrovství ČR a SR v bench-pressu. Na obou závodech stanovil nové národní rekordy v juniorské kategorii do 90 kg!

První Mistrovství ČR a SR pod hlavičkou Federace českého silového trojboje (FČST) se konalo 29. dubna 2017 v krásném slovenském městě Trnavě. Druhé Mistrovství ČR a SR, tentokrát ve federaci World Powerlifting Congress (WPC), se uskutečnilo v Praze dva týdny poté. Na obou závodech předvedl Kamil Bubeníček neskutečný výkon, díky kterému 2x posunul národní rekord ve své juniorské kategorii do 90 kg! Obě klání vám více přiblíží již samotný Kamil Bubeníček.

[Text: Kamil Bubeníček] 

"Zdravím. Rád bych se s vámi podělil o výsledky z Mistrovství České republiky v bench pressu.

První MČR/SK se konalo tento rok v Trnavě 29. 4., federace WUAP a WPC, GPC pod hlavičkou FSČT. Navážil jsem 86 kg v kategorii Junior do 90 kg. Můj první pokus byl 180 kg a hned se stal novým národním rekordem. Druhý pokus se 190 kg mi bohužel nevyšel a pokus byl tak neplatný. Vysvětlím, co se vlastně stalo, a proč to nevyšlo. Svoje další pokusy vždycky dávám podle pocitu a únavy, 180 kg pro mě bylo jako "papír" a cítil jsem se na 190 kg. Ale špatně jsem odhadnul své síly a vytlačil jsem to zhruba do poloviny. Dlouho jsem bojoval. Byl jsem v křeči, ale za žádnou cenu se nikdy nevzdávám. A tímhle jsem si znovu probudil nevyléčené zranění z MS v Německu. Nevěnoval jsem dost času regeneraci a dřel jsem, abych obhájil titul a navýšil národní rekord. Riskovat se ne vždy vyplácí. Pro třetí pokus jsem nechal na čince 190 kg, téměř jsem je vytlačil, ale rameno mě zradilo, doslova vypnulo, šlachy „hořely“, byly v jednom ohni. Zapsal jsem 180 kg a stal se tak novým mistrem s národním rekordem a obhájil tak titul z minulého roku. Tímto jsem splnil nominaci na MS v Trutnově.

Další MČR/SK se konalo v Praze 12. 5. 2017, federace WPC. Hodně jsem zvažoval, jestli se vůbec zúčastním. Mezi těmito termíny byla krátká pauza na odpočinek. Nakonec jsem se rozhodl, že to zkusím. Pět dní před závody jsem šel do posilovny a vyzkoušel jsem základ, ale nedopadlo to moc dobře, málem jsem se ošklivě zranil. Teď k závodům. Navážil jsem 87,5 kg, základ jsem nahlásil 175 kg a šel jsem na jistotu. Pokus byl platný a ve WPC federaci to byl nový národní rekord! Druhý pokus 182,5 kg (národní rekord) platně zapsaný. Třetí pokus 187,5 kg (nový národní rekord a můj osobní rekord) platný! Obecně platí, že pokud má závodník všechny tři pokusy platné, má nárok na čtvrtý pokus, který ale bude zapsán pouze do rekordů, nikoliv do závodů. Bolely mě šlachy, měl jsem křeče, pálení, rameno drželo, zatnul jsem zuby a nahlásil jsem 190 kg. Šel jsem hned na další pokus, nikdo nebyl přede mnou. To znamená žádná pauza, odpočinek, šlo se hned na věc, pokus byl neúspěšný. S výkonem jsem byl ale spokojen. Vyhrál jsem třetí místo v absolutním pořadí v kategorii Junior.

Na závěr bych vám chtěl poděkovat za suplementaci, která se z velké části podílela na mém úspěchu. Děkuji vám! Chci poděkovat i Milanu Uxovi a Sport studiu Sandow, kde jsem se na závody připravoval. Těším se na další spolupráci!

Kamil Bubeníček."