EVLS Survival Strongman Cup 2017

05. 10. 2017 -

V sobotu 30. září se uskutečnily strongmanské závody EVLS Survival Strongman Cup 2017 na velké mezinárodní sportovní akci EVLS Prague Showdown. Jak již název závodů zřejmě napovídá, účastníci se mohli těšit na věcné ceny od hlavního partnera Survival Nutrition Supplements®.

Soutěž EVLS Survival Strongman Cup 2017 byla součástí bohatého programu EVLS Prague Showdown, kde se představili nejen očekávání závodníci v kulturistice a fitness (EVLS Prague Pro 2017), ale také soutěžící v bench pressu (EVLS Bench press Cup 2017), v silové páce (EVLS Armwrestling Cup 2017) a jiných sportech.

V sobotních dopoledních hodinách odstartovala devítičlenná kategorie do 105 kg, ve které se o první místo podělil Jan Gruszka s Jaroslavem Svobodou (oba shodně 31,5 b.). Na krásném třetím místě skončil Ludvík Lang (31. b). V odpoledních hodinách pak začala již očekávaná kategorie OPEN, kde se představili ti nejtěžší borci. Zde se již o první místo borci nedělili a celou kategorii vyhrál Jiří Vytiska s dosaženými 34,5 body. Druhé místo obsadil Radek Paták (32 b.) a na bronzové příčce skončil Lukáš Svoboda (18,5 b.). Součástí akce byla také samostatná soutěž MČR ve zdvihu jednoručky, ve které jasně dominoval Lukáš Patera se zdvihem 116 kg vážící jednoručky. Tento obdivuhodný výkon také znamenal stanovení nového národního rekordu!